Milyen típusú garázskapu a legmegfelelőbb számomra?
A választ a garázs elhelyezkedése és funkciója határozza meg. Amennyiben a lakóépülettől külön építjük garázsunkat és az autó tárolásán kívül más szerepet nem szánunk neki a billenő kapu tökéletes megoldásnak bizonyulhat.
Ez a kaputípus burkolat nélkül, vagy egyhéjú lemezborítással készül. Tehát nem hőszigetelt. Sokunkban felmerül a kérdés: Lehet-e utólag szigetelni? A válasz: NEM. Valószínűleg most meglepődtél, mert sokfelé lehet látni, hallani, hogy hungarocellel, vagy más hasonló anyaggal meg lehet oldani. Ez igaz, de ezt ne nevezzük hőszigetelésnek. A kapulap nyitáskor és záráskor kibillen a síkjából, ezért a gyártás során a tok és a kapulap között rést kell hagyni (különben szorulna). A zárszerkezetnél nincs hely a szigetelésnek és a zárat működtető rudazatoknál is vagy el kell vékonyítani, vagy teljesen ki kell vágni a szigetelő anyagot. Ezek a minden gyártó termékeire igaz tények. Ha külön-külön vizsgálnánk a különböző kaputípusokat, még jó néhány olyan adat előkerülne, ami a szigetelési paramétereket rontja. Összegezve: A billenő kapu hőszigetelése csak erősen hőhidas lehet, amit ne nevezzünk szigetelésnek. Amennyiben szigetelt kaput szeretnél, válassz szekcionált kaput! Létezik „arany középút” megoldás. Néhány gyártó palettáján találhatsz vékonyabb panelokból készülő szekcionált kaput, aminek az ára is kedvezőbb. De ez legalább nem hőhídas, a kapulap szigetelés szempontjából viszonylag homogén.
Ha a házad szerves része a garázs, akkor nincs mese: Csak a legjobban szigetelő garázskapu jöhet szóba. A mai modern gondolkodású építtető egy ház esetében minden építőanyagra nem költségként, hanem befektetésként gondol. Van egy elcsépelt közhely, ami főleg a garázskapura nagyon igaz: Nem biztos, hogy az az olcsó, ami vásárláskor kevesebbe kerül. Ha egy jó hőszigetelésű kaput választasz, valószínűleg többe fog kerülni a vásárlás, de amit a fűtésszámlán megtakarítasz, az néhány év alatt megtéríti a beruházást.
Végül van itt még egy fontos szempont: az ún. szabad áthajtó méret. A kényelmes beállás szempontjából abszolút nem mellékes. A billenő kapu nyitását egy karozat segíti, ami mindkét oldalt valamelyest leszűkíti a bejárót. A szekci kapunál a teljes átjáró szélesség kihasználható, míg a billenőnél típustól függően kb. 14 cm-rel szűkebb bejáratot kapsz a rendelési mérethez képest!
Amennyiben kérdés merülne fel, vedd fel velünk a kapcsolatot, munkatársaink készséggel segítenek. Kérd ingyenes helyszíni felmérésünket, így biztosan nem ér csalódás.
Kattints ide, és vedd fel velünk a kapcsolatot!